2009 Roster

NAME HT EVENT(S) YEAR HOMETOWN (LAST SCHOOL)
Alex Butler 5-11 Throws SR Orange, Calif. (El Modena HS)
Deleon Carter 6-1 Hurdles FR Bakersfield, Calif. (West HS)
Reindell Cole 6-3 Jumps SO Las Vegas, Nev. (Desert Pines HS)
Derek Cooper 6-2 Throws JR Las Vegas, Nev. (Desert Pines HS)
Tommy Cota 6-1 Distance FR Menifee, Calif. (Paloma Valley HS)
Thomas Durr 5-10 Jumps FR Redlands, Calif. (Arroyo Valley HS)
Rolando Felizola 6-1 Jumps SR Downey, Calif. (Downey HS)
Diego Fernandez 5-7 Distance SR Oxnard, Calif. (Oxnard College)
Eric Fremd 6-0 Jumps JR Fremont, Calif. (Sacramento CC)
Chris Fuller 6-2 Throws JR Manteca, Calif. (Casa Roble HS)
Miguel Galvez 5-9 Distance JR Pacoima, Calif. (LA Valley College)
Daniel Garcia 5-11 Distance FR Sylmar, Calif. (Sylmar HS)
Eduardo Garcia 5-7 Distance FR Burbank, Calif. (Burroughs HS)
Lance Gonzales 5-11 Multi-Events JR Murrieta, Calif. (Riverside CC)
Marvin Gonzales 5-9 Distance RS FR Pacoima, Calif. (San Fernando HS)
Masis Hagobian 5-8 Distance FR Modesto, Calif. (Fred C. Beyer HS)
Awet Hagos 6-5 Jumps/Multi-Events SR Los Angeles, Calif. (Beverly Hills HS)
Gustavo Hernandez 5-8 Distance SO North Hills, Calif. (Monroe HS)
Juan Hernandez 5-8 Distance FR Indio, Calif. (Indio HS)
Bradley Ike 6-1 Sprints SR Pomona, Calif. (Diamond Ranch HS)
Thomas Johnson 6-1 Jumps SO Lancaster, Calif. (Antelope Valley HS)
Chris Kelly 6-2 Jumps FR Bakersfield, Calif. (Ridgeview HS)
Tawei Ma 5-3 Distance SO Port Hueneme, Calif. (Rio Mesa HS)
Adam Marvin 5-8 Sprints RS SO Alameda, Calif. (St. Mary's College HS)
Robert Mestas 5-11 Throws JR Sylmar, Calif. (College of the Canyons)
Dustin Mobley 6-2 Hurdles FR Pinole, Calif. (Pinole Valley HS)
Owen Morse 6-1 Multi-Events/Jumps JR Victorville, Calif. (Silverado)
Kevin Nious 5-11 Sprints SR Alameda, Calif. (San Francisco CC)
Itva Oiyemhonlan 6-1 Jumps FR Hayward, Calif. (Logan HS)
Juan Olea 5-11 Distance SO Sylmar, Calif. (Sylmar HS)
Christopher Orosco 5-11 Sprints FR Pacoima, Calif. (Granada Hills HS)
Anthony Orozco 6-1 Pole Vault JR Union City, Calif. (James Logan HS)
Cody Pearce 6-2 Throws SR Folsom, Calif. (Folsom HS)
David Perez 5-10 Hurdles JR San Fernando, Calif. (Glendale JC)
Robert Robinson 6-5 Multi-Events/Jumps JR Los Angeles, Calif. (Santa Monica HS)
Eugene Sanchez 5-10 Sprints SO North Hills, Calif. (Monroe HS)
Ben Santos 5-8 Sprints JR Galt, Calif. (Sacramento CC)
Joshua Schroder 5-10 Pole Vault SO Hollister, Calif. (San Benito HS)
Mark Simpson 6-3 Distance JR Hesperia, Calif. (Riverside CC)
Jonathan Talkington 6-5 Multi-Events FR Grand Prairie, Texas (South Grand Prairie HS)
Nic Taylor 5-10 Sprints JR Hayward, Calif. (San Francisco CC)
Matt Todd 5-8 Pole Vault JR Walnut, Calif. (Mt. San Antonio JC)
Michael Tull 6-4 Throws RS SO Fallbrook, Calif. (Fallbrook HS)
De'Shawn Waters 6-0 Sprints JR Hercules, Calif. (San Francisco CC)
Sterling Williams 6-0 Sprints JR Inglewood, Calif. (Narbonne HS)
Michael Woodham 6-2 Hurdles FR Phoenix, Ariz. (Mountain Pointe HS)
Barak Yahud 6-0 Throws RS FR Reseda, Calif. (Cleveland HS)
 
 

Coaches

Don Strametz - Head Coach
Avery Anderson - Assistant Coach
Bridget Pearson - Assistant Coach
Seilala Sua - Assistant Coach

Text-Only Website